Leírás
CATA - Páraelszívó VK-6000 Inox
Cata, melyet 1947-ben alapítottak Spanyolországban, mára a világ harmadik legnagyobb páraelszívó gyártója.
A lenyűgöző Cata VK-6000 tökéletesen illik a modern konyhák világába. Maximális légszállítása 470/455 m³/óra. Képes működni légelvezetési és keringtetési módokban egyaránt. Az elvezetési mód esetén a pára a fém zsírszűrőn keresztül halad át, majd kivezetésre kerül. A beszennyeződött szűrőket meleg mosószeres vízben vagy mosogatógépben kell tisztítani. Keringtetési módban az elszívó nem csatlakozik a szellőzőcsőhöz. A három sebességfokozatnak köszönhetően a páraelszívó hatékonyan működik kis- és közepes terekben egyaránt. Beépített LED világítással van felszerelve, 3W-os LED szalag biztosítja a megfelelő fényt.
Szabad kivezetéses üzemmód
Ha a levegő a szabadba egy csővezetéken keresztül távozik, (vagyis kivezetéses üzemmódban használjuk), akkor egy 120 mm átmérőjű nyíláshoz kell csatlakoztatni a csőcsonk segítségével. Tilos égéstermékek céljára használt csatornákba, kéményekbe bevezetni! Ügyeljen arra, hogy amikor a páraelszívó és más, nem elektromos üzemű kályha vagy tűzhely egyszerre működik, elegendő mennyiségű levegő utánpótlás álljon rendelkezésre. A megfelelő működtetés érdekében biztosítani kell légbeeresztést az ajtókon, ablakokon vagy más légbevezetőkön keresztül.
Nincs lehetősége az elszívott levegőt kivezetni az épületen kívülre?
A páraelszívó nem csak légkivezetéses, hanem belső keringtetéses üzemmódban is használható, így az elszívott levegő a zsírszűrő mögé elhelyezhető aktívszén-filteren is keresztülhalad, mely megszűri a kellemetlen szagokat, majd a levegő visszakerül a konyha légterébe. Ebben az esetben a légszállítási kapacitás a szénszűrő állapotától (telítettségétől) függően bizonyos mértékben csökken. Bővebb leírást a szénszűrő alatt talál, mely opcionálisan rendelhető.
Paraméterek
| Csőcsonk | Igen |
| Energiaosztály | A |
| világítás | 1x3W LED szalag |
| Mélység | 47 |
| Szélesség | 60 cm |
| Motorok száma | 1 |
| Nyomásérték | 249 Pa |
| Légszállítás 1-es fokozatban | 395m3/h |
| Légszállítás 2-es fokozatban | 470 m3/h |
| Plusz garancia | 1 év- Ventilatorom.hu csapata általi beszerelés esetén |
| Cső átmérő | 150 mm |
| Vezérlés | Nyomógomb |
| Feszültség | 230/240 V |
| Frekvencia | 50 HZ |
| Forma kivitel | Sátras |
| Szín | inox |
| Sebességek száma | 3 |
| Garancia | 3 év |
| Zajszint | 49/67 dB |
