Leírás
Cata, melyet 1947-ben alapítottak Spanyolországban, mára a világ harmadik legnagyobb páraelszívó gyártója.
A CATA WANDA páraelszívót úgy tervezték, hogy kiemelkedő teljesítménnyel rendelkezzen alacsony energiafogyasztás mellett extra halk működéssel. A készülék 60-90 cm szélességben kapható, ezáltal 60-90 cm szélességű főzőlaphoz használható. Az elszívó úgynevezett "brushless" motorral van szerelve.
BRUSHLESS motor
A szénkefe nélküli egyenáramú motor, más néven elektronikusan kommutált motor, egy inverteren keresztül egyenáramról táplálkozik, amely váltakozó áramot termel az egyes fázisok meghajtásához a motort a zárt hurkú vezérlőjén keresztül. Ez áramimpulzusokat biztosít a motor tekercseinek, amelyek szabályozzák a sebességet és a nyomatékot. Lényegében a szénkefe nélküli motorok jellemzően állandó mágneses teret tartalmaznak, amely egy elektronikusan vezérelt rögzített armatúra körül forog, és helyettesíti a fizikai szénkeféket és a kommutátor alkatrészeit.
A szénkefék okozta súrlódás és kívülről bejutó por nélkül a brushless motorok minimális időszakos karbantartást igényelnek, ami lehetővé teszi, hogy zárt házban tartsák őket, csökkentve a külső por és részecskék bejutását a motortérbe, amelyek veszélyeztethetik a mozgó alkatrészeket. A szénkefe nélküli motorok szénkefés társaikhoz képest nagyobb teljesítményt és alacsonyabb energiafogyasztást mutatnak.
Paraméterek
| Csőcsonk | Igen |
| Energiaosztály | A++ |
| Extra csendes | Igen |
| világítás | 2x1,5W LED |
| Szélesség | 60 cm |
| Motorok száma | 1 |
| Nyomásérték | 133 Pa |
| Légszállítás 1-es fokozatban | 490m3/h |
| Légszállítás 2-es fokozatban | 1000 m3/h |
| Plusz garancia | 1 év- Ventilatorom.hu csapata általi beszerelés esetén |
| Cső átmérő | 150 mm |
| Utószellőztetés | Igen |
| Vezérlés | ÉrintőVezérlés |
| Feszültség | 230 V |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Forma kivitel | Döntött |
| Légszállítás | 1000 m3/h |
| Szín | fehér üveg |
| Sebességek száma | 9 |
| Garancia | 3 év |
| Zajszint | 39-61 dB |
| Brushless motor | igen |
