Leírás
Egyhelyiséges hővisszanyerős légkezelő berendezés. Polimer bevonatú fém ház, akril előlappal. A hő- és hangszigetelés 10 mm vastag cellaszerkezetű, szintetikus gumiréteg biztosítja. Zárt terek szellőztetésének hatékony megoldása. Ultracsendes működés. Fürdőszobai extra elszíváshoz tartozék csőcsonkkal. Wi-fi hálózaton keresztül mobilapplikációval is vezérelhető.
Jellemzők
- Hatékony megoldás zárt helyiségek befúvó és elszívó szellőztetésére.
- Hideg éghajlati viszonyokhoz elektromos előfűtővel vagy utófűtővel szerelt kivitel is elérhető.
- Párás és meleg klímájú környezethez entalpiás membrános hőcserélővel ellátott változat is rendelkezésre áll.
- Alacsony energiafogyasztású EC motorokkal felszerelt.
- Csendes működés.
- Fürdőszobai elszívás csatlakoztatására külön elszívó légcsatornával bővíthető.
- Egyszerű telepítés.
- Kompakt méret.
- Android vagy iOS rendszerű okostelefonnal vagy táblagéppel, Wi-Fi kapcsolaton keresztül vezérelhető.
Kialakítás
- A készülékház polimer bevonatú fémből készül, akril előlap borítással. A hő- és hangszigetelést egy 10 mm vastag zártcellás szintetikus gumiréteg biztosítja.
- Az előlap könnyű hozzáférést biztosít a szűrők karbantartásához, és biztonsági zárral is ellátott.
- A készülék két darab Ø100 mm átmérőjű csonkkal rendelkezik a friss levegő beszívásához és az elhasznált levegő kivezetéséhez. Egy harmadik Ø100 mm-es cső (a szállítási csomag része) opcionálisan csatlakoztatható, amely lehetővé teszi fürdőszobai elszívó légcsatorna csatlakoztatását.
- A készülékek korszerű, elektronikusan kommutált (EC) motorokkal rendelkeznek, külső forgórésszel és előrehajló lapátú járókerekekkel. Ezek a modern motorok napjaink egyik leghatékonyabb energiahatékonysági megoldását jelentik. Az EC motorok nagy teljesítményt és optimális szabályozhatóságot biztosítanak a teljes fordulatszám-tartományban. Az elektronikusan kommutált motorok hatásfoka rendkívül magas, akár 90% értéket is elérhet.
- A készülék befúvó és elszívó légzsalukkal van felszerelve, amelyek automatikusan működésbe lépnek, hogy megakadályozzák a huzat kialakulását, amikor a készülék ki van kapcsolva.
- A befújt levegő tisztítását G4 és F8 szűrők biztosítják. Az elszívott levegőt G4 szűrő tisztítja.
Működési elv
A hideg kültéri levegő a szűrőkön és a hőcserélőn halad át, majd a befúvó centrifugál ventilátor a helyiségbe juttatja.
A helyiségből elszívott meleg, szennyezett levegő a szűrőn és a hőcserélőn keresztül áramlik, majd az elszívó centrifugál ventilátor egy falba épített légcsatornán keresztül a szabadba vezeti.
A befúvó és elszívó levegőáramok teljesen el vannak választva egymástól, így kizárt a szagok vagy mikroorganizmusok átvitele a két légáram között.
Hő- és energia-visszanyerés
A Freshbox 100 WiFi készülékek ellenáramú hővisszanyerővel vannak felszerelve, amely polisztirol maggal rendelkezik.
Hideg időszakban: Az elszívott levegő hője visszanyerésre kerül, és átadásra kerül a befújt levegőnek, ami csökkenti a szellőztetésből adódó hőveszteséget. A hővisszanyerés során kondenzvíz képződhet, amely egy csepptálcában gyűlik össze, majd az elszívó légcsatornán keresztül távozik.
Meleg időszakban: A beszívott levegő hője átadódik az elszívott levegőnek. Ez jelentősen csökkenti a befújt levegő hőmérsékletét, így csökkenti a klímaberendezés terhelését.
Fagyvédelem
A Freshbox 100 WiFi készülék a hőcserélő után elhelyezett elszívott levegő hőmérséklet-érzékelővel rendelkezik. Amennyiben szükséges, a rendszer leállítja a befúvó ventilátort, hogy a meleg elszívott levegő felmelegítse a hőcserélőt. Ezt követően a befúvó ventilátor újraindul, és a készülék visszatér normál üzemmódba.
Vezérlés
- A készülék vezérlőpanellel van felszerelve.
- A távirányító alaptartozékként a csomag része.
- Wi-Fi kommunikáció támogatott.
Paraméterek
| Fázis | 1 |
| Hatásfok | 89 |
| Légszállítás | 100 m3/h |
| Motor típus | EC |
| Plusz garancia | 1 év- Ventilatorom.hu csapata általi beszerelés esetén |
| Sebességi fokozatok | 5 |
| Cső átmérő | 100 mm |
| Szűrőbetét | G4 + F8 |
| Áramerősség | 0,4 A |
| Teljesítmény | 53 W |
| Csonk átmérő | 100mm |
| Garancia | 2 év |
| RPM | 2200 |
| Feszültség | 110-240 V |
| Hővisszanyerés hatásfoka a DIBt LÜ-A 20-nak megfelelően | 89 |
| Működési elv | Kereszellenáramlatú |
| Telepítés módja | Faláttörés |
| Helységméret | 35 m2 |
