Leírás
ELICA ELITE 26 PB IX/A/60 teleszkópos kihúzható páraelszívó inox előlappal- utószellőztetés nélkül
Az Elica Elite sorozat 60 és 90 cm szélességben és inox, fekete vagy fekete vagy üveg előlappal is kapható, ezáltal szinte minden szélességű főzőlapoz megtalálható megfelelő méretet.
A készülékben található motor teljesítménye 800 m3/h. Energia besorolása: „C” kategória.
Vezérlése mechanikus (3 fokozatú billenőkapcsoló), illetve külön található világítás kapcsoló, amely az energiatakarékos LED világítást kapcsolja. A motor és a világítás csak akkor működik ha az előlapot kihúzza. A főzés befejezése után javasolt az elszívót kikapcsolni.
Az Elica termékei tervezésekor a hatékony elszívás mellett az alacsony zajszintre és a világításra is nagy hangsúlyt fektet. Készülékeinek eredetiségét a formatervezés és a funkcionalitás különleges szintézise adja, mely új szintre emeli a mindennapi felhasználói élményt. Innovatív megoldásainak köszönhetően nincs szükség kompromisszumokra.
Maintenance Alarm - Zsírszűrő telítettség kijelző
Egy figyelmeztető lámpa bekapcsol, amely jelzi Önnek, hogy a zsírszűrők és a szagszűrők elérték a maximális telítettségi pontjukat. Itt az ideje, hogy kimossa vagy kicserélje őket.
Delay Switch Off - Utószellőztetési funkció
Semmi gond! Úgyis magától kikapcsol! Ezzel az időzítővel beállíthatja a páraelszívó automatikus kikapcsolását egy előre meghatározott idő után. Az elszívó főzés után is bekapcsolva marad, hogy biztosítsa a helyiségben a friss, tiszta levegőt.
Előlapja levehető, így akár konyhabútor anyagával azonos előlap is felszerelhető.
A levegő a szabadba egy csővezetéken keresztül távozik a szabadba, (kivezetéses üzemmód) akkor egy 125 mm átmérőjű nyíláshoz kell csatlakoztatni egy csőcsonk segítségével.Tilos égéstermékek céljára használt csatornákba, kéményekbe bevezetni!
Szabad kivezetéses üzemmód
Ha a levegő a szabadba egy csővezetéken keresztül távozik, (vagyis kivezetéses üzemmódban használjuk), akkor egy 125 mm átmérőjű nyíláshoz kell csatlakoztatni a csőcsonk segítségével. Tilos égéstermékek céljára használt csatornákba, kéményekbe bevezetni! Ügyeljen arra, hogy amikor a páraelszívó és más, nem elektromos üzemű kályha vagy tűzhely egyszerre működik, elegendő mennyiségű levegő utánpótlás álljon rendelkezésre. A megfelelő működtetés érdekében biztosítani kell légbeeresztést az ajtókon, ablakokon vagy más légbevezetőkön keresztül.
Amennyiben nem tudja kivezetni, akkor belső keringetéses üzemmódban használhatja, azonban ebben az esetben aktívszén-szénszűrőt kell beszerelni a fémszűrők felett lévő nyílásba. A levegő így a szűrőkön keresztül áramlik, és az elszívó tetején lévő nyíláson keresztűl kerül vissza a helyiségbe. A szűrő nem mosható, nem regenerálható, és minimum 3-6 havonta cserélendő.
A készülék alján találhatók a fém zsírszűrők. Ezeket érdemes havonta egyszer tisztítani. A tisztításhoz mosogatószeres forró vízet használjunk, de a szűrők mosogatógépben is moshatók.
Paraméterek
| Energiaosztály | C |
| világítás | LED |
| Szélesség | 90 cm |
| Motorok száma | 1 |
| Nyomásérték | 354 Pa |
| Légszállítás 1-es fokozatban | 800m3/h |
| Légszállítás 2-es fokozatban | 581 m3/h |
| Plusz garancia | 1 év- Ventilatorom.hu csapata általi beszerelés esetén |
| Cső átmérő | 150 mm |
| Vezérlés | Nyomógomb |
| Feszültség | 230 V |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Forma kivitel | Teleszkópos |
| Légszállítás | 800 m3/h |
| Szín | inox |
| Sebességek száma | 3 |
| Garancia | 3 év |
| Zajszint | 44-65 dB |
