Leírás
Dalap SKT HEAVY L 260 bal oldalas kivitelezésű radiális ipari ventilátor a levegő és egyéb, nem robbanásveszélyes gázkeverékek (nem tartalmaznak ragadós rostos anyagokat) elszívására szolgál, amelyek legfeljebb 100 mg/m3 nagyobb mennyiségű port és egyéb szilárd szennyeződéseket tartalmaznak. Ezért tökéletesen alkalmas például különböző ipari vagy mezőgazdasági épületekbe, gyártócsarnokokba, asztalosműhelyekbe, fényezőműhelyekbe, autójavító műhelyekbe stb.
A ventilátortest polimerbevonatú acéllemezből készült, ennek köszönhető a készülék rendkívüli tartóssága, amely folyamatos működésre alkalmas. A 400 V-os motor a spirális ventilátorházon kívül található.
A Dalap SKT HEAVY L 260 - 400 V-os ipari centrifugális ventilátor előnyei
- nagy mennyiségű levegő elszívása hosszabb csöveken keresztül (2050 m3/óra levegőáramlás és 1800 Pa statikus nyomás)
- szennyezettebb és zsírosabb levegő elszívása, amely legfeljebb 100 mg/m3 koncentrációban apró porrészecskéket vagy fűrészpor részecskéket tartalmaz
- a masszív járókerék ellenáll a durva szennyeződéseknek
- telepítő aljzat az egyszerű telepítéshez, önállóan és csővezetékbe egyaránt telepíthető
- a golyós csapágyazásnak köszönhetően a motor élettartama eléri az akár 40 000 órát folyamatos működés mellett
- a ventilátortest polimerbevonatú acéllemezből készült
- problémamentes üzemelés -25 °C és +60 °C között
- kompatibilis a Dalap fém csővezetékekkel
- bal oldalas változat
Professzionális, bal oldalas kivitelezésű ventilátor a nagyobb szennyeződések eltávolítására
A Dalap SKT HEAVY ventilátor motorja a ventilátor szívó és kivezető részén kívül található, ami a szennyezettebb és zsírosabb levegő, valamint az apró porrészecskék és fűrészpor részecskék (pl. fűrészpor, apró forgács stb.) elszívásánál óriási előnyt jelent. A bal oldalas változat azt jelenti, hogy az elvezető nyílás a szívónyílás bal oldalán található. Ezért alaposan át kell gondolni, hogy milyen pozícióba kell elhelyezni a ventilátort.
Ellenálló acélból készült ház
A radiális járókerék burkolata polimerbevonatú acélból készült. A korrózióálló felületkezelésnek és a mechanikus ellenálló képességnek köszönhetően az igényesebb üzemelésnél is helytáll. A szívónyílás átmérője 200 mm, a négyzet alakú elvezető nyílás mérete 148 x 110 mm.
Kétpólusú motor kiegyensúlyozott turbinával
Speciális háromszög profilú porfestett acél lapátot egy 2 pólusú, 400 V feszültségű motor hajt. A motor túlmelegedés elleni védelemmel, automata újraindítóval és hosszabb élettartamot biztosító (akár 40 000 óra) golyós csapágyazású motorral van felszerelve. A dinamikusan kiegyensúlyozott turbina biztonságosan és alacsony zajszint mellett üzemel.
A motor fordulatszámának szabályozása
A Dalap SKT HEAVY L 260 ipari ventilátor egyik előnye a fordulatszám szabályozásának lehetősége. A szabályozás fordulatszám szabályozó segítségével végezhető (nem tartozéka a csomagnak). Egy vezérlőhöz több ventilátor is csatlakoztatható, de ügyeljünk arra, hogy ne lépjük túl a maximális teljesítményt és az üzemelési áram határát.
Többféle telepítési lehetőség
A centrifugális ventilátor saját telepítő aljzattal rendelkezik. Telepíthető a szellőzőcsatornába, a gyártóberendezés részeként, vagy önállóan rugalmas légcsatornával. A telepítéshez csavarok és tipli alkalmazása szükséges.
Paraméterek
| Min és max. hőmérséklet | -25 és +70 °C |
| Csapágy | Golyós |
| Feszültség | 400 V |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Áramerősség | 2,55 A |
| Teljesítmény | 600 W |
| Fordulatszám / perc | 2800 |
| Életarttam | 40 000 üzemóra |
| Garancia | 2 év |
| IP védettség | IP44 |
| Zajszint | 70 dB |
| Méretek | Lásd a képen |
| Telepíthető | Mennyezetre és oldalfalra |
| Üzemelési hőmérséklet [°C] | -25-től +60-ig |
| Szín | szürke |
| Tanúsítvány jele [CE] | igen |
| Alkalmazás | a levegő elszívásához |
| Telepítés | légcsatornába |
| Ventilátor kialakítása | radiális |
