Leírás
A Cata X-MART típusú szellőztető ventilátorok formatervezett kialakításának nem csak esztétikai, hanem áramlástechnikai szerepe is van. A hasonló teljesítményű, hagyományos kialakítással rendelkező társaihoz képest alacsonyabb zajszint jellemzi. Fürdőszobák, mellékhelyiségek, háztartási helyiségek szellőztetésére tervezték, az elhasználódott levegő közvetlen faláttörésen vagy rövid csőrendszeren keresztül történő kivezetésére. A ventilátor üzemeltethető a helyiség lámpakapcsolójáról vagy a ventilátor számára külön elhelyezett kapcsolóról egyaránt.
A termék fröccsenő víz ellen védett, nedvesség tekintetében IP-X4 védettségi szinttel rendelkezik, ezért a minimum telepítési magasság 225 cm lehet a padlószinttől mérve. Oldalfalon és mennyezeten is telepíthető speciális csapágyazásának köszönhetően.
Süllyesztett kialakításából adódóan a ventilátor vékony előlapja kisebb mélységi mérettel áll ki a falsíkból vagy a mennyezetből a telepítést követően, mint a nem süllyesztett típusok esetében. Az X-Mart ventilátorok ún. Quck Fix Grip egyedi rögzítőrendszere gyors és egyszerű telepítést tesz lehetővé. A rögzítés nem igényel külön fúrást, tiplik és csavarok nélkül is megvalósítható.
Előlapja egy mozdulattal, szerszámok használata nélkül levehető és ugyanilyen egyszerűen a készülékre visszahelyezhető. Ez lehetővé teszi a ventilátor könnyű tisztítását, amelyet minden szellőztető ventilátor esetében, évente 2-3 alkalommal célszerű elvégezni a hatékony működés és a hosszabb élettartam érdekében.
A ventilátor hátsó részében, a csőcsonk végén beépített pillangószelep nagymértékben mérsékli télen a hideglevegő beáramlásának lehetőségét, központi rendszerbe történő bekötés esetén a kellemetlen szagok visszaáramlását.
Timer funkció: a ventilátor késleltetett leállását teszi lehetővé. Fokozatmentesen beállítható a kívánt utószellőztetési idő 3-15 perc között. Ez a funkció kifejezetten hasznos lehet mellékhelyiségek, illetve mellékhelyiséggel kombinált fürdőszobák szellőztetése esetén.
Hygro funkció: a beépített páraérzékelő egység automata szellőztetést biztosít, amennyiben a helység páratartalma a megengedett küszöbértéket meghaladja. Ez az érték, fokozatmentesen állítható 40-90% relatív páratartalom között, az igényeknek megfelelően.
Paraméterek
| Átmérő | 120 mm |
| Max. légszállítás | 190 m3/h |
| Kapcsoloról üzemeltethető | igen |
| Beépíthetőség | oldalfalra, mennyezetre |
| Helyiség mérete kategória | 40 m3-ig |
| Helyiség mérete | < 38 m3 (14 m2) |
| Zajszint kategóra | 40 dB(A) vagy felette |
| Zajszint | 40 dB (A) |
| Funkciók | páraérzékelés és késleltetett leállás |
| Felépítés | axiális |
| Fokozatok száma | 1 |
| Előlap | design |
| Szín | Inox |
| Visszaáramlás védelem | beépített visszaáramlásgátló |
| Led világítás | nem |
| Húzókapcsolos | nem |
| Sűllyesztett | nem |
| Súly | 0.85 kg |
| Teljesítmény | 20 W |
| Védelem | Ip-x4 |
| Gyorscsatlakozóval | igen |
| Feszültség | 230 V |
| Fordulatszám | 2450 rpm |
| Garancia | 2 év |
