Leírás
A CATA THALASSA PRO páraelszívót úgy tervezték, hogy kiemelkedő teljesítménnyel rendelkezzen alacsony energiafogyasztás mellett extra halk működéssel. A készülék 60-70-80-90-120 cm szélességben kapható, ezáltal 60-120 cm szélességű főzőlaphoz használható. Ez a modell egy úgynevezett "brushless" motorral van szerelve, jellemzője a nagy teljesítmény 1400 m3/h alacsony fogyasztás, ezáltal az energia besorolása A+++ és az Éves fogyasztása 23,7 kW/év. A páraelszívó a brushless motornak köszönhetően rendkívül csendes.
BRUSHLESS motor
A szénkefe nélküli egyenáramú motor, más néven elektronikusan kommutált motor, egy inverteren keresztül egyenáramról táplálkozik, amely váltakozó áramot termel az egyes fázisok meghajtásához a motort a zárt hurkú vezérlőjén keresztül. Ez áramimpulzusokat biztosít a motor tekercseinek, amelyek szabályozzák a sebességet és a nyomatékot. Lényegében a szénkefe nélküli motorok jellemzően állandó mágneses teret tartalmaznak, amely egy elektronikusan vezérelt rögzített armatúra körül forog, és helyettesíti a fizikai szénkeféket és a kommutátor alkatrészeit.
A szénkefék okozta súrlódás és kívülről bejutó por nélkül a brushless motorok minimális időszakos karbantartást igényelnek, ami lehetővé teszi, hogy zárt házban tartsák őket, csökkentve a külső por és részecskék bejutását a motortérbe, amelyek veszélyeztethetik a mozgó alkatrészeket. A szénkefe nélküli motorok szénkefés társaikhoz képest nagyobb teljesítményt és alacsonyabb energiafogyasztást mutatnak.
A BRUSHLESS motor előnyei:
• A motor csendesebb, mivel kevesebb a mozgó alkatrészek érintkezése, súrlódása
• Nagyobb teljesítmény és hatékonyság (nagyobb nyomaték/watt arány)
• Pontosabb elektronikus vezérelhetőség
• Hosszabb élettartam/megbízhatóság (nincs kopás, mivel nincsenek szénkefék)
• Kisebb a motor felmelegedése (nincs súrlódás mivel nincsenek szénkefék)
Air purification function:
Légfrissítő funkció (automata szellőztetés): A páraelszívó automatikusan óránként bekapcsol 10 percre, ezzel frissítve a konyhai levegőt.
Renova turbó funkció.
Gyors levegőmegújítás (utószellőztető funkció): Az elszívó a maximum sebbeségi fokozaton üzemel 5 percet, a negyedik és ötödik fokozatban 3 percet.
Zsírszűrő-telítettség kijelző
Amikor az elszívó kikapcsolt állapotban van és az áramkör azt érzékeli, hogy a készülék több mint 30 órája működött már, akkor a TIMER (IDŐZÍTŐ) LED gombja folyamatosan, vörös fénnyel fog villogni, jelezve, hogy a szűrőket tisztítani kell.
Non-condensation filter
Anti-kondenzációs filter, ami megakadályozza a páralecsapodásból adodó problémákat, mint pl. a visszacsöpögő víz. Ez a probléma nem csak bosszantó vagy stresszes , de tönkreteheti az előkészületeinket is főzés közben. Az innovatív anti-kondenzációs filternek köszönhetően az új Cata páraelszívó megakadályozza, hogy főzés közben a tűzhelyre vagy az edényekbe csöpögjön a víz.
Automata kapcsolat 2 (Hob to Hood)
A CATA mérnökei egy új funkcióval láttak el bizonyos elszívókat és főzőlapokat, ami egy bluetooth kapcsolatot hoz létre a két készülék között és automatikusan szabályozza a páraelszívó teljesítményét a főzés intenzitásához képest.
Természetes fehér vagy hideg LED világítás
A LED szalag világítást az elektronikus vezérlésnek köszönhetően kétféle üzemmódban lehet használni. A felhasználó válthat természetes fehér (2700K) és meleg fehér (3000K) színhőmérséklet között, ezzel is elősegítve az elszívó konyhai környezetbe való illeszkedését.
Paraméterek
| Energiaosztály | A+++ |
| világítás | SsLED szalag |
| Szélesség | 90 cm |
| Motorok száma | 1 |
| Nyomásérték | 397 Pa |
| Légszállítás 1-es fokozatban | 842m3/h |
| Légszállítás 2-es fokozatban | 1200 m3/h |
| Plusz garancia | 1 év- Ventilatorom.hu csapata általi beszerelés esetén |
| Utószellőztetés | Igen |
| Vezérlés | ÉrintőVezérlés |
| Feszültség | 230 |
| Frekvencia | 50 |
| Forma kivitel | Döntött |
| Légszállítás | 1400 m3/h |
| Szín | fehér üveg |
| Sebességek száma | 6 |
| Garancia | 3 év |
| Zajszint | 46-69 dB |
| Hob to Hood | Igen |
| Extra tulajdonság | Brushless motor |
| Csőcsatlakozás | Javasolt 150 / min. 125 mm |
