Leírás
Cata E-100MTH metakrilát előlappal, utószellőztető és páraérzékelő funkcióval
Szellőztető ventilátor formatervezett kialakításának nem csak esztétikai, hanem áramlástechnikai szerepe is van. A hasonló teljesítményű, hagyományos kialakítással rendelkező társaihoz képest alacsonyabb zajszint jellemzi. Fürdőszobák, mellékhelyiségek, háztartási helyiségek szellőztetésére tervezték, az elhasználódott levegő közvetlen faláttörésen vagy rövid csőrendszeren keresztül történő kivezetésére. A ventilátor üzemeltethető a helyiség lámpakapcsolójáról vagy a ventilátor számára külön elhelyezett kapcsolóról egyaránt. Metakrilát (kiváló optikai tulajdonságokkal rendelkező víztiszta, UV álló üvegszerű speciális műanyag) előlapja, az egységcsomagban található célszerszám segítségével levehető, ezáltal könnyen tisztítható. A metakrilát előlap megjelenését tekintve szinte teljesen megegyezik az üvegelőlapos megoldásokkal, ugyanakkor kevésbé rideg anyag, így a ventilátor szerelésekor vagy tisztításakor kisebb eséllyel sérülhet meg, ha esetleg leejtésre kerül. Nem színeződik el, ellenáll az ultraibolya sugárzásnak is.
Rendkívül energiatakarékos, maximális teljesítményfelvétele mindössze 8 Watt. Speciális, 40.000 üzemórára tervezett gördülőcsapágyazása az átlagosnál jóval hosszabb várható élettartamot biztosít. Falsíkba és mennyezetbe egyaránt telepíthető.
Ennél a ventilátornál kétféle üzemmód választható:
1. Hagyományos, egy fokozatú működtetés (szakaszos üzem). A ventilátor kapcsolóról üzemeltethető, ill. a beépített páraérzékelője indíthatja vagy leállíthatja az egységet. A beállítható utószellőztetési idő késleltetett leállítást tesz lehetővé.
2. Két fokozatú működtetés (folyamatos üzem). A ventilátor folyamatos, csendesüzemű alapszellőztetést végez, rendkívül alacsony energiafelvétel mellett. A magas fokozatot a ventilátor kapcsolójának (lámpakapcsoló vagy külön a ventilátor működtetését végző kapcsoló) felkapcsolása vagy a magas páratartalmat érzékelő, a ventilátorba beépített szenzor indíthatja el. A kapcsoló lekapcsolásakor, amennyiben a páratartalom megfelelő szintre került, a ventilátor visszaáll az alapfokozatra. Beállított utószellőztetési idő esetén a késleltetési időtartamot követően történik az átállás.
A két üzemmód (szakaszos és folyamatos) között bármikor van lehetőség a váltásra.
Timer funkció: a ventilátor késleltetett leállását (vagy az csendes fokozatra való átállását) teszi lehetővé. Fokozatmentesen beállítható a kívánt utószellőztetési idő 0-15 perc között. Ez a funkció kifejezetten hasznos lehet mellékhelységek, illetve mellékhelyiségekkel kombinált fürdőszobák szellőztetése esetén.
Hygro funkció: a beépített páraérzékelő egység automata szellőztetést biztosít, amennyiben a helység páratartalma a megengedett küszöbértéket meghaladja. Ez az érték, fokozatmentesen állítható 40-90% relatív páratartalom között, az igényeknek megfelelően.
Digitális kijelző: alapértelmezésben a helység hőmérsékletét és páratartalmát mutatja. A készülék páraérzékelő- és utószellőztető funkciójának beállításakor a beállítási értékekre vált át a kijelző. Ezzel azonnali visszajelzést biztosít a beállításokra vonatkozóan. A beállítások végeztével a kijelző visszavált a mért értékekre.
Pontos méretek a képen.
Paraméterek
| Fenolstop | Igen |
| Csőcsonk hossz | 94 mm |
| Légszállítás | 115 m3/h |
| Max. hőmérséklet | +40 °C |
| Plusz garancia | 1 év- Ventilatorom.hu csapata általi beszerelés esetén |
| Időzítő és páraérzékelő | IGEN |
| Csapágy | Golyós |
| Feszültség | 230/240 V |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Légszállítás | 115 m3/h |
| Teljesítmény | 8 W |
| Fordulatszám / perc | 1100/2600 |
| Csonk átmérő | 100mm |
| Felhasználás | Beltéri |
| Életarttam | 40 000 üzemóra |
| Garancia | 2 év |
| IP védettség | IP44 |
| Zajszint | 17/31 dB |
| Ventilátor típus | Axiál |
| Méretek | Lásd a képen |
| Telepíthető | Mennyezetre és oldalfalra |
