Leírás
Az Aerauliqa QXD szellőztető ventilátorok formatervezett, könnyen levehető és tisztítható előlappal, zajszigeteléssel, valamint a ventilátort védő, szintén tisztítható szűrővel rendelkeznek. A süllyesztett kialakításnak köszönhetően, csekély mértékű a falsíktól való kiállásuk.
A beépített pillangószelepnek köszönhetően megakadályozható a nemkívánatos visszaáramlás, amely mellékhelyiségek és többfelhasználós légtechnikai rendszerek (pl. társasházak közös strangja) esetén lehet kimondottan előnyös.
A ventilátor 1 db 80 mm átmérőjű légtechnkai csőrendszerhez illeszthető, valamint plusz 1 db mellékelszívást biztosító 50 mm átmérjű csőhöz illeszhető oldalsó csőcsatlakozással rendelkezik. Ez utóbbi csatlakozási mód lehetővé teszi azt hogy a helyiség ventilátoros szellőztetésével egyidőben, közvetlenül a WC csészén keresztül is megvalósítható legyen a szagelszívás. Az 50 mm-es csőcsonk a termék dobozában külön megtalálható és egyszerűen a ventilátorházhoz illeszthető.
Speciális, 30.000 üzemórára tervezett gondozásmentes gördülőcsapágyazása lehetővé teszi a szakaszos és folyamatos üzemeltetést egyaránt.
Nagyhatékonyságú, radiális kialakítású járókereke által hosszabb csőszakaszokon keresztül történő szellőztetésre is alkalmas.
Gipszkatonfalazatba való süllyesztés az Aerauliqa KT-PLASTER QXD opcionálisan rendelhető tartozék felhasználásával lehetséges.
A legújabb szabványok szerint tesztelve: az Aerauliqa-nál az egységek a TÜV Rheinland által minősített laboratóriumban kerülnek tesztelésre, vagyis pontos, naprakész mérés készül az elektromos biztonságra vonatkozóan, megbízható teljesítmény és zajszint adatok kerülnek feltüntetésre. A tervezés és gyártás az EN60335-2- 80 (kisfeszültségű irányelv) és az EMC (elektromágneses megfelelőségi) irányelvekben foglaltak szerint történik.
Pontos méretek a képen.
Paraméterek
| Légszállítás | 103/64 m3/h |
| Max. hőmérséklet | +40 °C |
| Plusz garancia | 1 év- Ventilatorom.hu csapata általi beszerelés esetén |
| Csapágy | Golyós |
| Feszültség | 230 V |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Áramerősség | 0.1 A |
| Teljesítmény | 29/19 W |
| Csonk átmérő | 80mm |
| Felhasználás | Beltéri |
| Életarttam | 40 000 üzemóra |
| Garancia | 2 év |
| IP védettség | IP 24 |
| Zajszint | 30/22 dB |
| Ventilátor típus | Radiál |
| Telepíthető | Mennyezetre és oldalfalra |
