Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

5 tipp a tökéletes konyhai elszívó kiválasztásához és telepítéséhez

5 tipp a tökéletes konyhai elszívó kiválasztásához és telepítéséhez

A megfelelő konyhai elszívó kiválasztása nemcsak a kellemetlen szagok és a zsíros lerakódások ellen nyújt védelmet, hanem hozzájárul a lakás levegőminőségének javításához is. Az alábbi öt tipp segítségével biztosan jól döntesz!

Illetve az Uraknak kedvezve adnánk + 1 hasznos tippet!

1. Ne spórolj a teljesíménnyen!

A konyhai elszívók teljesítményét köbméter/óra (m³/h) értékben mérik. A megfelelő méret kiszámításához vedd a konyha légköbméterét és szorozd meg legalább 6-tal vagy 8-cal – ennyiszer kell, hogy a készülék óránként kicserélje a levegőt.

Például egy 15 m² alapterületű, 2,5 m belmagasságú konyhához legalább 225-300 m³/h teljesítményű elszívó ajánlott.

2. Kivezetéses vagy keringtetős rendszer?

A két leggyakoribb típus:

  • Kivezetéses elszívó: A levegőt egy csövön keresztül a szabadba irányítja – hatékonyabb, halkabb és kevesebb karbantartást igényel.
  • Keringtetős elszívó: Ha nincs lehetőség kivezetésre, egy szénszűrő segítségével tisztítja meg a levegőt és visszaforgatja a helyiségbe. Jó megoldás lehet, de a szűrőt rendszeresen cserélni kell!

3. Figyelj a zajszintre

Választhatunk olyan gépet, amivel a nyaralás egy szeletét megkaphatjuk. Főleg, ha tetszik neked, ha egy Boeing 737 Repülőgéppel mész nyaralni!

A zajszint kulcsfontosságú, főleg, ha nyitott konyhás lakásban élsz. Az ideális zajszint 50-60 dB között van, ami egy normál beszélgetés hangerejének felel meg. Ha halkabb modellt szeretnél, válassz olyan típust, amelyben több sebességfokozat és halk üzemmód is elérhető.

4. A megfelelő szűrőrendszer kiválasztása

  • Zsírszűrő: Alumínium vagy rozsdamentes acél szűrők a legjobbak, mert könnyen tisztíthatók. Ha tartós megoldást keresel, javasoljuk ezt a megoldást!
  • Szénszűrő: Keringtetős rendszereknél kötelező, de 3-6 havonta cserélni kell, hogy hatékony maradjon- Van vele egy kis meló időközönként, de cserébe a tisztítás fázisa gyorsabb és egyszerűbb!

5. A telepítés legfontosabb szabályai- Könnyű elrontani!

Egy jól beépített elszívó nemcsak hatékonyabb, de hosszabb élettartamú is lesz. Egy fő alapszabály:

  • Ha csöves rendszert választasz, tartsd röviden a csatornát és minimalizáld a kanyarokat – így elkerülheted a teljesítménycsökkenést.

Ha nem vagy teljesen biztos a kivitelezés sikerében, fordulj hozzánk bizalommal! Szakértő csapatunk nemcsak a beszerelést végzi el, hanem házhoz szállítja az elszívót és az összes szükséges anyagot.

Ráadásul külön figyelmet fordítunk arra, hogy az esztétikai szempontok se maradjanak el – kollégáink gondoskodnak a nem kívánt rések és illesztések eltüntetéséről is!"

 +1 Trükk: Vond be az asszonyt a választásba!

A hölgyek ízlésvilága sokkal kifinomultabb, mint a férfiaké. Aztán érdemes szem előtt tartani, hogy a konyha nem a miénk, Uraim! Mi csak használjuk időközönként – és akkor is rosszul. Na persze, kivéve azt a maréknyi hős férfit, aki mégiscsak tud valamit a konyhában is!

Így a legfontosabb döntés: szedjünk össze pár variációt (ha igazán előrelátóak vagyunk, úgyis a drágább lesz a befutó), és mutassuk be prezentációnkat! Egy jó előadás, egy kis meggyőzőkészség, és talán még azt is elérhetjük, hogy a mi választásunk nyerjen… vagy legalábbis úgy tűnjön!

Ha ezeket betartod, garantáltan hatékony, csendes és hosszú élettartamú konyhai elszívód lesz. Ha még keresed az igazit, nézz körül kínálatunkban!

Összegzés

Egy jó konyhai elszívó nemcsak a főzés közbeni kellemetlen szagokat szűri meg, hanem hosszú távon tisztább levegőt és kényelmesebb konyhai környezetet biztosít. Ha figyelsz a teljesítményre, a zajszintre, a megfelelő szűrőrendszerre és a helyes telepítésre, akkor garantáltan jól választasz. És ne feledd: egy kis csapatmunka a családban mindig segíthet a végső döntésben!

Árukereső.hu