Leírás
A 12 V-os Dalap 100 BFZ 12 időzítővel és előlappal rendelkező fürdőszobai ventilátor segít eltávolítani a nedvességet olyan helyiségekből, ahol fennáll annak a veszélye, hogy az elektromos áram vízzel érintkezhet. Ezért a ventilátor közvetlenül a fürdőkád, a mosdó vagy a zuhanyfülke fölé, az úgynevezett 1-es zónában helyezhető el. Az időzítő növeli a készülék komfortosságát és hatékonyságát, mert a ventilátor kikapcsolása után is működik.
A ventilátor működéséhez transzformátor (nem tartozéka a csomagnak) megléte is szükségeltetik, amely biztosítja a 230V-os feszültség átalakítását a szükséges 12V-ra.
A 12 V-os, időzítővel rendelkező Dalap 100 BFZ 12 fürdőszobai ventilátor előnyei:
- biztonságos üzemelés magas páratartalmú területeken is, ahol a telepítést követően fennál az áramütés veszélye
- időzítővel rendelkezik, amely lehetővé teszi a készülék működésének 2-30 perc közötti beállítását
- csendes működés és hosszú élettartam
- letisztult formatervezés előlappal, illik minden stílusú fürdőszobába vagy toalettre
- kompatibilis az általunk forgalmazott csővezetékekkel és karimával rendelkező szellőzőrácsokkal.
Letisztult dizájn
A felirat- és logómentes fehér színű előlap tökéletesen megőrzi a ventilátor vázának formavilágát. Ennek köszönhetően elhelyezheti minden olyan helységben (fürdőszobában, toaletten, konyhában), ahol fontos a természetes, zavaró elemek nélküli stílus megőrzése.
Fali szerelés
Ez a 12 V-os fürdőszobai ventilátor tökéletes közvetlenül a kád, zuhanykabin, mosdó vagy konyhai pult fölé történő felszerelésre.
Időzítő vezérlése
A ventilátor időzítője lehetővé teszi a késletetett kikapcsolás idejének 2-30 perc közötti beállítását. Az időzítő beállításához egy kis csavarhúzóra van szükség, melynek segítségével a ventilátor vezérlőegységén elhelyezett forgókapcsoló elfordításával állítható be a megfelelő időkorlát. A beállítást körültekintően végezzük, a durva manipuláció során fennál a vezérlőgomb sérülésének veszélye.
Szellőztetés 3 méteres távolságig
Annak ellenére, hogy a 12 V-os Dalap 100 BFZ 12 időzítővel ellátott fürdőszobai ventilátor minőségi motorral rendelkezik, rövidebb légcsatornákhoz tervezték. Az ideális funkció biztosítása érdekében a készüléket legfeljebb 3 méter hosszú csőszakaszra ajánlott.
Fenolkibocsátás nélkül működik
Az egészség mindannyiunk számára fontos, ezért a Dalap 100 BFZ 12 fürdőszobai ventilátor FENOLSTOP® technológiával készül. Ennek a technológiának köszönhetően biztos lehet benne, hogy a légelvezetés során nem kerülnek műanyagokból származó fenolok a levegőbe. A levegőcsere maximális komfortosság és az egészséges környezet megóvása mellett történik.
Tartozékok funkciónöveléséhez
Visszacsapó szelep, amely megakadályozza a nem kívánt szagok és az elszívott levegő visszaáramlását a helyiségbe.
Transzformátor, amely biztosítja a 230V-os feszültség átalakítását a szükséges 12V-ra.
Beüzemelés
- Előszőr a transzformátort csatlakoztassa a hálózatra. Ezután a ventilátort is csatlakoztassa a transzormátorhoz.
- Távolitsa el a ventilátor első burkolatát illetve az alatta található központi fedelet, alatta egy 3 szabad helyel rendelkező sorkapocs található.
- Oldalsó kető “hullám” jelöléssel = állandó fázis és a nulla (pozició nem számit) A középső pedig (“ST”) = Kapcsolt fázist jelöli. Lásd az alábbi ábrát.

Ha nehézséget okoz az időzítővel rendelkező ventilátor üzembehelyezése a fürdőszobában, vagy a toaletten, forduljon szakemberhez.
Vigyázat
Dalap 100 BFZ 12V-os ventilátor, csak váltóáramról üzemeltethető (AC). A ventilátor nem alkalmas egyenáramú működésre (DC).
Paraméterek
| Fenolstop | IGEN |
| Csőcsonk hossz | 120 mm |
| Max. hőmérséklet | +40 °C |
| Statikus nyomás | 30Pa |
| Időzítő | IGEN |
| Csapágy | Skilócsapágy |
| Feszültség | 12V AC |
| Légszállítás | 77 m3/h |
| Áramerősség | 1.5 A |
| Teljesítmény | 14 W |
| Fordulatszám / perc | 2200 |
| Csonk átmérő | 100mm |
| Felhasználás | Beltéri |
| Életarttam | 5 000 üzemóra |
| Garancia | 2 év |
| IP védettség | IP 34 |
| Zajszint | 32 dB |
| Ventilátor típus | Axiál |
| Méretek | Lásd a képen |
| Telepíthető | Oldalfalra |
